Skapad av:
Malva Sahlin Wiström
Samlar in till:
ALS
Jag startade denna insamling för att familjer i framtiden inte ska behöva gå igenom vad vi går igenom just nu. Att se sin pappa sjuk och sakta försvinna är ingenting jag önskar någon annan på denna jord. Han somnade in 13/10-21. Pengarna går till forskning om ALS. Forskningen är viktig för att kunna framställa nya bromsmediciner och förhoppningsvis botemedel❤️


Jag säljer även armband där pengarna går till denna insamling. Vill ni beställa kan ni göra det på Instagram, kontot heter @mswarmband
Ge en gåva
116 470 kr
97%
61 Dagar kvar

Malva Sahlin Wiström gav 44 845 kr

Senaste aktivitet

  • Maria Wiström Maria Wiström gav 200 kr

    Må forskningen gå framåt!

  • Malva Malva gav 500 kr

    ALS dagen❤️‍🩹

  • Kristina (Tina) Thelin Kristina (Tina) Thelin gav 300 kr

    Jag önskar verkligen att de som forskar på ALS kommer fram till något botemedel för ALS är en fruktansvärd sjukdom.

  • Caroline Attalides Hjärnfonden
    Varmt tack för din kraft och drivkraft. Hela 115 470 kr insamlat till hjärnforskningen inom ALS. Det är otroligt och gör enorm skillnad. Varma hälsningar, Caroline, ansvarig egen insamling Hjärnfonden.
  • Eva Kraft Eva Kraft gav 200 kr

  • Kristina Thelin Kristina Thelin gav 200 kr

    En bidrag idag på Alla Hjärtans Dag till ALS Forskningen. ❤️❤️❤️

  • Caroline Attalides Hjärnfonden
    Stort tack för att ni gemensamt samlat in hela 115 070 kr till hjärnforskningen inom ALS. Ni är med och skapar möjligheter inom ALS-forskningen. Stort tack från oss alla på Hjärnfonden, genom Caroline, ansvarig egen insamling.
  • Kristina Thelin Kristina Thelin gav 200 kr

    Jag stödjer Hjärnfonden och speciellt forskningen ang ALS. ❤️

  • Eva Kraft Eva Kraft gav 200 kr

  • Kristina Thelin Kristina Thelin gav 200 kr

    Det är så viktigt att skänka ett bidrag till ALS-forskningen.

  • Kristina Thelin Kristina Thelin gav 200 kr

  • Alice Bendelin Alice Bendelin gav 100 kr

  • Eva  Kraft Eva Kraft gav 200 kr

  • Pernilla  Sahlin Pernilla Sahlin gav 100 kr

    Pappa❤️

  • Caroline Attalides Hjärnfonden
    Ett stort tack från oss alla på Hjärnfonden för den viktiga insamling som du drivit till forskning inom ALS. Vilket fantastiskt engagemang och hela 113 870 kr insamlade. Hör av dig till mig om du vill att jag ska förlänga insamlingen eller har andra frågor som jag kan hjälpa dig med. Hälsar Caroline, ansvarig för egen insamling på Hjärnfonden.
  • Tilda Andersson Tilda Andersson gav 50 kr

  • Wilma Forsberg Wilma Forsberg gav 50 kr

  • Malva  Sahlin Wiström Malva Sahlin Wiström gav 50 kr

  • Jenny Strömberg Jenny Strömberg gav 50 kr

  • Agneta Sved Agneta Sved gav 200 kr

    Känt flera vänner som gått bort i den hemska diagnosen

  • Mi Alforsen Mi Alforsen gav 100 kr

    Det är en hemsk sjukdom och alla pengar behövs för att knäcka den.

  • E***r G*****d B****n E***r G*****d B****n gav 100 kr

  • Jessica Zetterberg Jessica Zetterberg gav 50 kr

    ❤️❤️❤️❤️❤️

  • Malva Sahlin Wiström Malva Sahlin Wiström gav 2 525 kr

    Armband💖