Skapad av:
Theodor Nordkvist
Date:
9 oktober 2025
Samlar in till:
Hjärnan
Jag heter Theodor Nordkvist och jag fick stroke och en kraftig hjärnblödning för två och halvt år sen. Jag var beroende av rullstol i många månader, men kan nu gå med hjälp av krycka.

Av min egen sjukdomserfarenhet vet jag hur viktig hjärnan är. Därför har jag startat den här insamlingen i samband med att jag fyller 60 den 9:e oktober.

Hjärnfonden finansierar många ambitiösa forskningsprojekt varje år. Men Hjärnfonden kan inte göra det utan frivilliga bidrag. Jag ber dig om att bidra till Hjärnfonden om du kan. Tack på förhand.
Ge en gåva
800 kr
16%

Theodor Nordkvist gav 500 kr

Senaste aktivitet

  • Tajma Dzoklo Hjärnfonden
    Hej Theodor, Välkommen och stort tack för att du valt att starta en insamling till förmån för hjärnforskningen! Jag heter Tajma och är din kontaktperson här. Tveka inte att höra av dig om du har några frågor eller funderingar kring insamlingen.
    Lycka till!

    Varma hälsningar, Tajma på Hjärnfonden
    tajma.dzoklo@hjarnfonden.se





  • Jona Simonia Jona Simonia gav 300 kr

  • Theodor Nordkvist Theodor Nordkvist gav 500 kr

    Jag har bidragit till Hjärnfonden, hoppas du gör det också :)