Skapad av:
Frida Svensson
Samlar in till:
Hjärnfonden Barn
Ladies Circle är en internationell organisation för unga kvinnor upp till 45 år. Idag har vi mer än 150 aktiva klubbar på olika orter över hela landet. Ladies Circle jobbar mycket för välgörenhet. Genom olika aktiviteter i våra klubbar samlar vi in pengar till olika organisationer samt hjälper behövande på andra sätt - lokalt, nationellt och internationellt.
Vi kvinnor i Ladies Circle 8 Halmstad har valt Hjärnfonden Barn som vårt lokala charityprojekt under verksamhetsår 2024/2025. Vi vill kunna bidra till att skapa bättre förutsättningar och anpassningar i skolan så att alla barn får nå sin fulla potential. Vi hoppas att med vår insamling att fler barnhjärnor kan hållas friska och ge fler barn den hjälp de behöver samt göra stor skillnad för både de barn som drabbas och deras familjer.
Ge en gåva
5 890 kr
117%
0 Dagar kvar

Senaste aktivitet

  • Caroline Attalides Hjärnfonden
    Stort tack för att ni tillsammans samlat ihop hela 5890 kr till hjärnforskningen inom Hjärnfonden Barn. Varma hälsningar Caroline, ansvarig egen insamling, Hjärnfonden.
  • Ladies Circle 8 Halmstad Ladies Circle 8 Halmstad gav 3 490 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 3 490 kr till Hjärnfondens viktiga arbete

  • Halmstad City Airport Halmstad City Airport gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 300 kr i samband med ett besök hos Halmstad City Airport.

  • AJ Produkter AJ Produkter gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 300 kr i samband med ett besök hos AJ Produkter i Halmstad

  • Fablab Halmstad högskola Fablab Halmstad högskola gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 300 kronor i samband med ett besök hos Fablab på Halmstad Högskola.

  • House of Belle Halmstad House of Belle Halmstad gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 300 kr i samband med ett besök hos House of Belle i Halmstad

  • Blodcentralen i Halmstad Blodcentralen i Halmstad gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 300 kr i samband med ett besök på Blodcentralen i Halmstad

  • Fungigården harplinge Fungigården harplinge gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 300 kr i samband med ett besök hos Fungigården i harplinge

  • Livräddarna Tylösand Livräddarna Tylösand gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad skänker 300 kr i samband med ett besök hos Livräddarna Tylösand

  • BAS, Räddningstjänsten i Halmstad BAS, Räddningstjänsten i Halmstad gav 300 kr

    Ladies Circle 8 Halmstad (LC8) skänker 300 kr i samband med ett besök hos BAS, Räddningstjänsten i Halmstad

  • Caroline Attalides Hjärnfonden
    Stort tack för er fantastiska insamling. Vi på Hjärnfonden finns här för support eller att besvara frågor kring er insamling. Hälsar Caroline, ansvarig Egen insamling på Hjärnfonden.